Hakkımızda

Seismocode, yerkürenin yapısal özelliklerinin belirlenmesinde kullanılan sismik ağların kurulum, takip ve analiz süreçlerini yöneten bir yazılım platformudur. Şirketimiz jeotermal enerji sektörü için geliştirmekte olduğu yazılım projesi ile Tübitak 1512 BIGG desteğini kazanarak İTÜ Çekirdek’te kurulmuş bir startuptır. Geliştirmeye devam ettiğimiz yazılımlar; deprem mühendisliği, yer altı araştırmacılığı ve jeotermal sektörleri için süreç yönetimi, veri kalitesi, güvenli veri depolama ve uluslararası standartlara uygun analiz ve raporlama imkanı sunmaktadır.

Building exterior in Toronto, Canada

Destekçilerimiz

Müşteriler

Yazılımlar

HV Card

HV Measurement Card modülü sayesinde mikrotremör ölçümlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. Özellikle ölçüm noktasının oldukça fazla olduğu projelerde, ölçüm noktaları hakkında bilgileri derlemek ve verileri arşivlemek büyük iş yükü gerektirmektedir. HV Measurement Card sayesinde arazide ölçümle ilgili tüm bilgileri (tarih, saat, koordinat, hava şartları, arazi şartları v.b.) ve notlarınızı kaydedebilir, noktaya ait sismik gürültü kayıtlarını upload edebilir ve tüm ölçüm noktalarını haritada görüntüleyebilirsiniz. Böylece arazi çalışmalarının anlık takibini yapabilir ve verilerinizi herhangi bir karışıklığa yol açmadan sanal sürücülerde saklayabilirsiniz.

Programı kullanmak için linke tıklayınız.

Tourist taking photo of a building
Windows of a building in Nuremberg, Germany

Array Design

Bir boyutlu (1D) ve iki boyutlu (2D) sismik ağ dizilimlerin tasarımını ofis aşamasında yapmanızı ve harita üzerinde görüntülenmesini sağlayan Array Design modülü sayesinde arazi süreçlerini ofis aşamasında optimize edebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Array Design modülü, verilen istasyon sayısı ve yarıçap büyüklüğüne göre;

  • Sismik ağı (array) oluşturan istasyon noktalarının kartezyen koordinat sisteminde hesaplanması
  • Ağ dizilim haritasının oluşturulması (Array map)
  • İstasyon noktalarının coğrafik koordinatlarda hesaplanması (Decimal Degree, Universal Transverse Mercator-UTM)
  • Ağ tepki fonksiyonunun hesaplanması (Array Response Function)
  • Ağ tepki fonksiyonu üzerinde kmin ve kmax seçimi ve düşey çözünürlük hesabı.
  • Ağ haritasını google earth üzerinde görüntüleme ve *.kmz uzantılı dosya olarak kaydetme

Programı kullanmak için linke tıklayınız.

HV Control

Mikrotremör HV yöntemi sonuçlarının SESAME (2005) kriterlerine göre güvenilirlik ve belirgin pik niteleme koşullarını inceleyen yazılımımızı aşağıdaki butona basarak ücretsiz kullanabilirsiniz.

Şu anki versiyonda Geopsy programı ile yaptığınız değerlendirmeleri *.hv dosyası formatında kaydetmeniz ve bu dosyayı sisteme yüklemeniz yeterli olacaktır. Yükleme sonunda oluşacak raporu temin edebilmeniz için yükleme sırasında geçerli e-posta adresi girmelisiniz.

Programı kullanmak için linke tıklayınız.

Tourist taking photo of a building

Bize Ulaşın